gototop
 
м. Тернопіль              (0352) 42-50-52
 
вул. Об'їзна 12/8 (ТК "Західний")           (067) 352-20-70
Захист димарів від руйнування

service1      Сучасні газові котли та колонки мають досить високий коефіцієнт корисної дії, який може досягати навіть 95%! На практиці - високий рівень ККД безпосередньо залежить від того, наскільки правильно спроектований і змонтований димохід для газового котла!
    Температура вихідних газів в сучасних котлах досить низька, що є причиною утворення великої кількості конденсату. Для довідки: при спалюванні 1м3 природного газу утворюється приблизно 1.6 л. водяної пари, який при охолодженні переходить у стан рідини і в конденсат на стінках димаря. При високій температурі димових газів водний пар практично повністю видаляється з димаря, в той час як при низьких температурах дуже важко і практично неможливо, прогріти цегляний канал настільки, щоб перейти кордон температури утворення конденсату (так звану «точку роси»).
     Саме конденсат стає головним ворогом цегляних димарів, він швидко руйнує їх цілісність і герметичність. Тому виконуючи монтаж димоходу газового котла до цегляної шахті всередину неї обов'язково встановлюється нержавіючі труби димоходу! Такий варіант конструкції димоходу забезпечує швидкий прогрів димохідного каналу до температури вище ніж «точка роси», і захистить цеглу від руйнівного впливу конденсату і кислотного середовища, яка утворюється при спалюванні газу.
Якщо ви не маєте існуючої цегляної шахти і не плануєте її збудувати, то в такому випадку вам необхідно встановити димар сендвіч з термоізоляцією, яка не потребує додаткового утеплення. Ні в якому разі не виводьте одностінні (моно) димоходи для газових котлів на вулицю! У нижній частині димоходу обов'язково встановлюється трійник і ревізія з конденсатозбірників - таким чином, вирішується питання відведення конденсату, а також залишається доступ до обслуговування димоходу в разі потрапляння в нього сторонніх тіл. У випадку встановлення вертикального димоходу без поворотів в його конструкцію слід включати вертикальний конденсатозбірник. Для утворення гарної природної тяги труби димоходу повинні бути гладкостінними, тому не слід встановлювати гофровану трубу без крайньої необхідності і, взагалі, заборонено встановлювати алюмінієві, або оцинковані труби, які розраховані виключно для систем трубопроводів для вентиляції!